Ostaryna – alternatywa dla konwencjonalnych sterydów

Grupa substancji SARM do których należy Ostaryna staje się co raz częstszym substytutem szeroko popularnych sterydów anabolicznych.

Wśród kulturystów panuje podział związany z opiniami na temat tej nowatorskiej odmiany androgenów, która przez jednych uważana jest za produkt niegodny uwagi, w tym samym czasie druga strona uważa je za rewolucyjny suplement, o wiele korzystniejszy i bezpieczniejszy dla rozwoju tkanki mięśniowej niż konwencjonalne sterydy.

Czym dokładniej jest Ostaryna?

Ostaryna to selektywny modulator receptorów androgenowych, nazywanych skrótowo SARM. Anaboliczna funkcja Ostaryny w swoim działaniu przypomina najbardziej znane androgeny, testosteron oraz DHT. Dzieje się tak, ponieważ związki aktywne SARM rozpoznawane są przez nasz organizm jako androgeny.

Na czym polega działanie androgenów? Androgeny powiązane są z najbardziej męskimi cechami naszego ciała, czyli takimi jak:

  • Owłosienie na powierzchni całego ciała
  • Niska tonacja głosu
  • Szerokie barki
  • Odmienny od kobiecego rozwój muskulatury ciała

Dzięki takiemu działaniu, grupa związków do których należy Ostaryna jest często polecana jako pobudzacz w przyroście masy mięśniowej, niejednokrotnie uważana za bezpieczniejszą alternatywę dla sterydów anabolicznych.

Medyczny punkt widzenia stosuje Ostarynę, a dokładniej MK-2866, lub GTX 024 jako substancje leczniczą używaną w terapii redukującej objawy osteoporozy czy chronicznego wiotczenia mięśni. Ostaryna jest także niezwykle popularnym środkiem podnoszącym wytrzymałość cyklistów i biegaczy poprzez działanie wzmacniające siłę mięśni.

Jak dokładniej działa Ostaryna? Jaki wpływ ma na ludzki organizm?

Ostaryna tak jak i inne androgeny łączy się z białkami ARs, mającymi wpływ na anaboliczny efekt działania substancji. W porównaniu z DHT, Ostaryna w trakcie procesu działania nie jest przemieniana w estrogen, ze względu na niesteroidową budowę. Dzięki temu Ostaryna, jak i inne substancje z grupy SARM nie indykuje efektów bezpośrednio wpływających na rozwój raka prostaty i genitaliów.

Jednakże! Ze względu na działanie mające swoje zalążki w stymulacji receptorów androgenowych białek, podczas suplementacji Ostaryną możliwe jest wzmożenie aktywności wydzielania estrogenu przez organizm, który jednocześnie wydzielany w małych, naturalnie występujących ilościach ma prozdrowotne działanie na stawy. Wszystko dzięki podniesieniu tempa produkcji kolagenu w organizmie.

Ostaryna jako suplement odchudzający

Ostaryna może być pomyślnie używana jako pomoc w stosowaniu cięć czy podczas chęci stracenia zbędnych kilogramów. Naturalnie wyższy poziom androgenów w męskim ciele niż kobiecym pozwala mężczyznom na szybsze metabolizowanie tłuszczów w organizmie. Dodatkowo, Ostaryna tak jak i inne SARM może zwiększyć stężenie wydzielanej adrenaliny lub noradrenaliny, powodując zwiększoną stymulację i tak już przyśpieszonego procesu metabolizowania. W końcowym rezultacie Ostaryna pozwala na znaczące przyśpieszenie spadku wagi.

SARM w budowaniu tkanki mięśniowej

SARMy częstokroć nazywane są sterydami w kapsułkach, głównie przez podobne do testosteronu działanie na ludzki organizm, polegające na wydzielaniu większej ilości androgenów w ciele, powodując widoczny wzrost masy mięśniowej. Ostaryna przez swoje działanie na receptory androgenowe oszukuje organizm, który myśli że aktualny poziom testosteronu jest wyższy niż w rzeczywistości, pomagając w budowaniu dodatkowej masy mięśniowej.

Czy Ostaryna może być używana przez kobiety?

W teorii z całą pewnością kobiety mogą używać Ostaryny do podniesienia prędkości wzrostu masy mięśniowej, jednakże używanie substancji mających bezpośredni wpływ na receptory androgenowe nie jest naturalnym stanem dla kobiecego ciała, mogąc powodować zaburzenia balansu hormonalnego w organizmie. Ostaryna stosowana z ostrożnością i umiarem może być korzystna w budowaniu suchej masy mięśniowej u kobiet, które w ramach bezpieczeństwa powinny zastanowić się nad bezpieczniejszymi alternatywami jakimi są ziołowe kapsułki zawierające testosteron.

Odpowiednie dawkowanie Ostaryny

Czas półtrwania Ostaryny w ludzkim ciele wynosi około 24 godziny, dlatego też przyjmowana powinna być maksymalnie raz dziennie w następujących dawkach:

  • Od 15 do 20 mg – na początku suplementacji
  • Od 20 do 30 mg – w celu widocznego zwiększenia efektywności budowania masy mięśniowej i siły
  • 10 mg – jeśli chcemy poprawić ogólny stan wytrzymałościowy stawów, oraz przy chęci zwiększenia produkcji wydzielanego przez organizm kolagenu

Indywidualne ustalenie dawki powinno być stosowane wyłącznie podczas bardziej zaawansowanych cykli, oraz w trakcie suplementacji kilku substancji na raz.

Jak i gdzie stosować Ostarynę?

Ostaryna może być stosowana o każdej porze dnia. Ważna jest jednak systematyczna i regularna suplementacja substancji, służąca zniwelowaniu powstawania drastycznych zmian w balansie hormonalnym androgenów i estrogenów. Jeśli pragniesz zmaksymalizować korzyści płynące ze stosowania Ostaryny, warto rozpocząć suplementację do 30 minut przed rozpoczęciem treningu.

Czy trzeba stosować PCT po cyklu Ostarynowym?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ w prawdzie Ostaryna zachowuje się jako substancja mimiczna testosteronu, oszukując nasz organizm poprzez przypisywanie się do receptorów androgenowych. Obawy związane z blokadą naturalnej produkcji testosteronu przez oś HPTA są normalnym zachowaniem. Obecnie nie istnieją żadne badania kliniczne dowodzące zaburzeniom poprawnego działania osi HPTA przez estry androgenowe oraz Ostarynę, dlatego też wszystkie obawy budowane są jedynie na przypuszczeniach opartych na oddziaływaniu innych substancji na produkcję testosteronu.

Między Ostaryną a testosteronem nie stwierdzono występowania żadnych negatywnych dla zdrowia interakcji, dlatego też PCT nie musi być stosowane po zakończeniu cyklu Ostarynowego. Warto jednak wraz z ostatnią dawką Ostaryny udać się na badania krwi w celu wykazania poprawnego balansu hormonalnego między testosteronem a estrogenem w organizmie.

Ostaryna w porównaniu z innymi substancjami SARM

Ostaryna a Ligandrol, co wybrać?

sarm-sarmy-sklep-internet-jakosc

Ligandrol, a dokładniej LGD-4033 należy do tej samej grupy substancji co Ostaryna. SARM jakim jest Ligandrol to jeden z najbezpieczniejszych związków chemicznych mających wpływ na receptory androgenowe, dowodząc swojej wysokiej efektywności w zwiększaniu masy mięśniowej bez objawienia jakichkolwiek negatywnych efektów.

Ligandrol polecany jest jako prekursor cyklów SARM z zastosowaniem Ostaryny, zaczynając od niego mamy pewność co do dalszych chęci korzystania z substancji SARM, oraz rozpoczęcia cyklów Ostarynowych.

Cardarine czy Ostaryna?

Cardarine błędnie określane jako SARM, uważane jest za nie ze względu na wprowadzenie na rynek w trakcie pojawienia się suplementów z grupy SARM. Cardarine jest polecanym suplementem przy jednoczesnym stosowaniu Ostaryny w celu zwiększenia wytrzymałości organizmu i zrzucenia zbędnych kilogramów, wszystko dzięki synergistycznemu działaniu obu substancji, które działając na odmienne od siebie pola powodują przyśpieszenie metabolizmu, a także zwiększenie wrażliwości insuliny, dzięki temu idealnie radząc sobie w spalaniu zbędnego tłuszczu.

Ostaryna a RAD-140, czym się różnią?

RAD-140 to jeden z najświeższych SARMów obecnych aktualnie na rynku. RAD-140 prawdopodobnie posiada najwyższe pokrewieństwo strukturalne z androgenami w porównaniu z resztą znanych SARMów.

Posiada bliźniaczo podobny profil działania jak Ostaryna, jednakże o wiele bardziej intensywny. Z tego powodu RAD-140 jest idealnym substytutem dla Ostaryny jeśli potrzebujemy mocniejszego suplementu, jednakże trudniej dostępnego na rynku niż popularny już SARM jakim jest Ostaryna.

Andaryna w porównaniu z Ostaryną

Andaryna posiada wysokie podobieństwo w strukturze działania do wcześniej opisanego RAD-140, z tą różnicą iż pokrewieństwo androgenowe jest zaniżone w porównaniu z RAD-140

Krótko mówiąc, Andaryna jest słabszym substytutem RAD-140, mocniejszym jednak w swoim działaniu od Ostaryny. Andaryna używana jest także jako lek w ramach terapii nowotworowych.

Ibutamoren? Czy jest lepszy od Ostaryny?

Ibutamoren tak jak Cardarine nie należy do grupy SARMów, bądź co bądź jest nadal błędnie do niej przypisywany. Substancja ta odpowiada za poprawę jakości snu, obniżenie poziomu kortyzolu we krwi a także podnosząc poziom wydzielania hormonu wzrostu i insuliny. Nie oddziałując bezpośrednio na hormony androgenowe jest świetnym dodatkiem do cyklów Ostarynowych.

Podsumowanie

Jak sami widzimy, Ostaryna dzięki swojemu anabolicznemu wpływowi na ludzki organizm, jednakże nie aż tak agresywnemu jak w przypadku innych substancji oddziałujących na receptory androgenowe, jest bezpiecznym w stosowaniu suplementem, który przez niestwierdzoną blokadę na oś HPTA pozwala na korzystne dla zdrowia użytkowanie w celu poprawy swojej masy mięśniowej, struktur kolagenowych, czy także jako stosowanie w ramach środka pomagającego w redukcji zbędnych kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *