RAD140

Rad140 to produkt SARM (selektywny modulator receptora androgenowego), który sprawia, że receptory androgenowe stają się o wiele wrażliwsze na działanie hormonów stymulujących wzrost masy mięśniowej, niż dotychczas.

Warto wiedzieć, że za rozrost mięśni odpowiadają nie tylko hormony wytwarzane przez organizm w trakcie wysiłku, ale i ilość oraz jakość odpowiednich receptorów. Według najnowszych badań naukowych, w największym stopniu za wygląd naszej muskulatury, odpowiada nie tyle stężenie testosteronu, co właśnie ilość odpowiednich receptorów.

Jak działają receptory androgenowe i jak je „uruchomić”?

Receptory androgenowe to nic innego, jak swego rodzaju wejścia-furtki, do komórek mięśniowych, do których, musi z kolei przedostać się odpowiedni związek, powodujący rozrost komórki. Oczywiście, w praktyce jest to o wiele bardziej skomplikowane, gdyż po drodze musi zaistnieć szereg łańcuchowych reakcji, prowadzących do rozbudowy najpierw pojedynczych komórek, a potem całej tkanki. Aby, doszło do hipertrofii (rozrostu) komórek mięśniowych musi zaistnieć wzmożona aktywność syntezy białkowych elementów komórek, związanych ze wzrostem aktywności wszystkich procesów metabolicznych zachodzących w komórce. Aby, wszystkie te procesy miały prawo bytu, komórki mięśniowe muszą otworzyć swe „furtki” – receptory androgenowe, aby odpowiednie czynniki regulujące wymienione wyżej reakcje mogły przedostać się do jej wnętrza. Według badań naukowych, każdy człowiek jest jednostką mającą indywidualną wrażliwość na działanie hormonów androgenowych. To one bowiem, wpływają na procesy rozrostu mięśni.

Rad140 a cykl Krebsa

Wewnątrz komórek mięśniowych zachodzi proces oddychania komórkowego, w którym ma miejsce końcowy metabolizm aerobów. Jest to tzw. „cykl Krebsa„. Dzięki temu, że zachodzi proces oddychania komórkowego, możliwe jest wykorzystanie tlenu i wszystkich składników odżywczych, pochodzących z krwi. Rad140 to produkt, który w sposób aktywny wspiera cały szereg reakcji zachodzących w trakcie trwania cyklu Krebsa. Umożliwia tym samym sprawne powstawanie ATP, czyli cząsteczki, dzięki której, mamy energię do treningu.
Jeśli, mimo ćwiczeń, zdrowego trybu życia i racjonalnego odżywiania, nadal nie udaje Ci się uzyskać wymarzonej masy mięśniowej, być może powinieneś pomyśleć o stymulacji receptorów androgenowych. Jak to zrobić? O tym poniżej…

Wspomaganie receptorów androgenowych, czyli o tym, jak zrobić mięśnie…

Rad140 jako produkt typu sarm, silnie łączy się z receptorem androgenowym, wywierając bardzo silny wpływ na rozbudowę mięśni. Sporą zaletą sarm jest to, że zapewniają anaboliczny efekt przy zredukowanych skutkach ubocznych. Faktem jest, że sarm znalazły zastosowanie w medycynie, np. przy leczeniu utraty masy mięśniowej, np. z przyczyn choroby nowotworowej. Warto wspomnieć i o tym, że nie powoduje rozrostu prostaty, jak wiele innych nielegalnych środków dopingowych.
Rad140 uważany jest za jeden z najskuteczniejszych produktów sarm. Badania dowodzą, że wykazuje większe powinowactwo do receptorów androgenowych, niż testosteron. Stosując rad w niedługim okresie czasowym można osiągnąć niesamowite efekty w postaci wzrostu mięśni. Masa mięśniowa narasta szybko, ponieważ procesy anaboliczne wreszcie przebiegają w należycie szybkim tempie. Co więcej, stosując produkt, spodziewaj się, że znacznie wzrośnie Twoja siła, a treningi będą mogły wreszcie trwać dłużej niż do tej pory. Również zakwasy mięśniowe zazwyczaj znikają, gdyż mięśnie będą regenerowały się szybciej.

Co jeszcze mogę zrobić, by produkt sarm działał wydajniej?

Rad 140 sam w sobie jest bardzo wydajny i gwarantuje świetne efekty w przeciągu niedługiego czasu. Należy jednak, pamiętać, że istnieje szereg zasad, których należy przestrzegać, by rezultat był znaczny. Co należy zrobić?
Nie należy jeść produktów sojowych. Pamiętaj, że produkty zawierające soję, zawierają również fitoflawony, czyli związki, których budowa jest bardzo podobna do budowy żeńskich hormonów płciowych. Co to oznacza? Spożywając takowe związki, próbując wyrzeźbić mięśnie, zakłócamy działanie androgenów. Poza tym, mieszając produkt typu sarm z soją, można doprowadzić do rozregulowania gospodarki hormonalnej ustroju, a tym samym, proces rozbudowy mięśni będzie zaburzony. Innymi słowy: produkt sarm nie będzie działał.
Spożywaj białko – tajemnicą nie jest, że do procesu hipertrofii niezbędne są białka. Jeśli, zabraknie go w Twojej diecie, Twoja siła będzie ograniczona, zabraknie materiału do budowy mięśni, a zakwasy będą się powtarzać.
Korzystny wpływ na działanie mięśni ma też kreatyna. Możesz śmiało ją suplementować wraz z produktem typu sarm. Kreatyna poprawia funkcjonowanie mięśni, sprawi, że będziesz mógł ćwiczyć jeszcze dłużej, wspomaga utratę tłuszczu, a więc sprawi, że Twoje mięśnie się uwidocznią, zbędny balast spadnie, pozostanie czysta muskulatura.

Czy Rad140 można połączyć z kreatyną?

Produkty sarm mają potwierdzoną siłę działania. W opakowaniu jest 60 tabletek. 1 tabletka zawiera aż 5mg substancji czynnej. Jest to optymalna dawka, która spowoduje pożądany efekt metaboliczny. Dodatkowo możemy skorzystać z produktu typu kreatyna, który wspiera organizm w tworzeniu beztłuszczowej masy ciała. Umożliwia też szybką regenerację organizmu i zapobiega rozpadowi tkanki mięśniowej, w sytuacji gdy, zasoby odżywcze organizmu poczynają się wyczerpywać. Taka sytuacja ma miejsce np. wtedy, gdy długo ćwiczymy. Tym samym nie powstaje kwas pirogronowy, a więc, zakwasy nie mają prawa bytu. Możesz zatem, ćwiczyć do woli.