SARM- nowa moc w dopingu

Produkty SARM stanowią wynalazek niedalekiej przeszłości, jednak już zyskały wiele zwolenników.

To grupa niesteroidowych związków aktywnych, łączących się z receptorami androgennymi w tkankach. Ich zadaniem jest pobudzenie przyrostu beztłuszczowej masy mięśniowej oraz wpieranie redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Związki te mogą również pomóc w mineralizacji tkanki kostnej, czyli istotnej podstawy, do której przyczepione są włókna mięśniowe. SARM-y są doskonałą alternatywą dla sterydów anaboliczno-androgennych. Ich dużą zaletą jest praktycznie całkowity brak efektów ubocznych, takich jak spadki libido czy pogorszenie nastroju.


W jaki sposób działają SARM-y?


Produkty SARM działają tak samo, jak sterydy
poprzez stymulację receptorów androgenowych, jednakże robią to jedynie w komórkach kości oraz mięśni. Z tego względu wszystkie pozostałe komórki w ciele nie ulegają żadnej zmianie. SARM działa w ten sposób, gdyż komórki są lepiej przyciągane do danych tkanek (kości, mięśni), a nie do innych (prostata, wątroba mózg). Komórki nie zmieniają się w niepożądane cząsteczki, takie jak na przykład estrogeny czy DHT, które czasem wywołują efekty uboczne. SARM nie hamują produkcji naturalnego testosteronu, jak to się dzieje w przypadku zwykłych sterydów. Dzięki temu powrót do zdrowia po cyklu SARM jest łatwiejszy.

 

Zalety stosowania preparatów SARM

 

Największą zaletą preparatów SARM jest to, iż pozwalają one organizmowi cieszyć się ze wszystkich korzyści wynikających z używania sterydów bez utraty zdrowia organizmu. Do innych zalet zaliczamy:

 • Selektywne działanie nie wpływa niekorzystnie na pozostałe tkanki. Wiele osób woli stosować środki SARM, gdyż zmieniają one jedynie tkanki, które odpowiadają za wzrost kości oraz mięśni. 
 • Produkty SARM nie zmieniają estrogenu w dihydrotestosteron. Konwersja estrogenu wpływa niekorzystnie na organizm, gdyż wywołuje opuchnięte sutki oraz zmniejsza produktywność u kobiet.
 • Stosowania środków nie prowadzi do zmniejszenia libido. SARMy nie obniżają libido, wręcz przeciwnie. Odpowiadają za jego zwiększenie, przez co wpływają pozytywnie na życie seksualne.
 • SARMy zwalczają straty mięśni, zwłaszcza w trakcie fazy cięcia.
 • Wzmacniają wzrost mięśni. Działają przez selektywne wiązanie z receptorami androgennymi, zwiększają ilość glukozy oraz azotu, które przyjmują. Dzięki temu dochodzi do zwiększenia działania anabolicznego na kości oraz mięśnie.
 • Zwiększają wytrzymałość. Posiadanie odpowiedniej wytrzymałości, która pomaga wytrzymać długie i intensywne treningi, jest celem każdego sportowca. Preparaty SARM pomagają ćwiczyć dłuższe okresy czasu, dzięki czemu dochodzi do większego rozwoju mięśni. SARMy działają poprzez zwiększenie włókna mięśniowego, przez co zwiększa się pobór tlenu, a organizm zyskuje więcej energii.
 • Zmniejszają tkankę tłuszczową. SARMy wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej na parę sposobów. Stymulują organizm do rozkładania komórek tłuszczowych, aby wytwarzać energię. Organizm funkcjonuje w trybie głodowym, przez co zmniejsza się intensywnie tkanka tłuszczowa.
 • Zwiększają gęstość kości. Preparaty SARM przeciwdziałają problemom z kości. Zwiększają tworzenie kości okostnej, co wpływa na większą gęstość mineralną kości. 
 • Nie wpływają negatywnie na wątrobę, gdyż są nietoksyczne. 
 • Odznaczają się zdolnościami uzdrawiania. Pomagają w bólach stawów oraz urazach.
 • Szybszy powrót do zdrowia. SARM pomaga skrócić czas regeneracji organizmu nawet o połowę.
 • SARMy nie wpływają nie korzystnie na stan włosów. Nie trzeba więc obawiać się utraty włosów czy łysienia.
 • Nie wywołują androgennych skutków ubocznych (agresja, gniew).
 • Nie mają one poważnego wpływu na podwzgórze-przysadkę mózgową-oś.
 • Stosowanie ustne. Oznacza to koniec z zastrzykami oraz bólem spowodowanym częstymi ujęciami. Nie występuje również niebezpieczeństwo zakażenia w miejscu iniekcji.

 

Rodzaje produktów SARM oraz ich sposób działania

 

MK-2866 Ostaryna

    Doskonały anabolik, którego zadaniem jest przyrost masy mięśniowej w niezwykle krótkim czasie. Zalecany zwłaszcza z tego powodu, iż nie wywołuje przykrych skutków ubocznych, takich jak powodowałby testosteron. Umożliwia o wiele dłuższe treningi, gdyż Ostaryna odpowiada za zmniejszenie uczucia zmęczenia. Związek znajdujący się w produkcie hamuje rozpad mięśni, przyspiesza również ich wzrost. Podczas stosowania produktu możliwe są długie ćwiczenia, przy równoczesnym braku uczucia zmęczenia.

RAD-140

Produkt ten odznacza się świetnym tempem metabolizmu. Zawiera oprócz tego związek NAC, działa protekcyjnie na wątrobę, więc nie ma obaw co do jego stosowania. Zwiększa metabolizm białek, dzięki czemu łatwiej wbudowują się one w strukturę mięśni.

Andaryna S4

Wspiera zarówno rozwój mięśni, jak i mineralizację kości. Dzięki temu dostajemy gwarancję, iż cały szkielet będzie cały czas w dobrej formie. Preparat Andarine S4 aktywnie wspiera także utratę tkanki tłuszczowej. Za pomocą preparatu można rozbudować mięśnie oraz pozbyć się zbędnych kilogramów. Zapasy znajdujące się w tkance podskórnej zostaną wysłane do wątroby, po czym przetworzy je ona na pozostałe drogocenne związki, które korzystnie oddziałują na nasze mięśnie. Z czasem przybędzie im białkowych włókien, które staną się odporne na wysiłek, przeciążanie oraz twarde.

Cardaryna

Cardaryna zawiera w składzue endurobol, czyli związek umożliwiający wychwytywanie glukozy w mięśniach szkieletowych. Produkt ten ma właściwości lecznice u osób z zaburzonym metabolizmem. Cardaryna powoduje zwiększenie masy mięśniowej w bardzo krótkim czasie i ułatwia pozbycie się zbędnych kilogramów. Aktywnie wpływa na zwiększenie ilości mitochondriów w komórkach mięśniowych.

Ligandrol

Produkt z grupy SARM-ów, który prowadzi do szybkiego przyrostu masy mięśniowej i zwiększenia wytrzymałości organizmu na wysiłek fizyczny. Dużą jego zaletą jest to, iż nie obciąża serca czy wątroby. Kolejną jego zaletą jest to, że działa antykatabolicznie. Przy intensywnych treningach, czasem wyczerpują się zasoby energetyczne komórki. Wówczas występuje zjawisko oddychania beztlenowego. Taki proces oddychania ma niekorzystny wpływ na nasz organizm. Dzieje się tak, gdyż mięśnie nie mogą się budować, ponieważ brakuje im materiału oraz energii do budowania, przy tym niszczą się. W trakcie rozpadania się powstają mikrouszkodzenia, odczuwalny jest potem ból mięśni. Aby zapobiec temu zjawisku, Ligandrol zawiera w sobie substancję, której zadaniem jest aktywne zapobieganie zmęczeniu mięśni i szybkie przetworzenie materiałów zapasowych organizmu na energię, konieczną intensywnie pracującym mięśniom.

Stenabolic

  Środek SARM korzystnie wpływający na rozbudowę masy mięśniowej. Środek działa na 2 rodzaje receptorów białkowych, które biorą udział w przemianie lipidów. Wynikiem tego jest lepszy metabolizm tłuszczowy całego organizmu. Tłuszcz zostaje szybciej spalony, a na jego miejscu pojawiają się mięśnie. Produkt pomaga w tworzeniu mięśni twardych i gęstych.

YK-11

SARM ten działa na wydzielanie folistatyny, czyli substancji odpowiedzialnej za stężenie miozyny w organizmie. Zadaniem produktu jest zwiększenie poziomu miostatyny w organizmie, dzięki czemu mięśnie uzyskają większą ilość materiału budulcowego. Zostaną także zbudowane w o wiele krótszym czasie.

S-23

  SARM S23 należy do jednych z najsilniej działających produktów z tej grupy, jakie można zakupić na rynku. To środek niesteroidowy, czyli nie obciąża serca czy wątroby. Jego celem jest przeciwdziałanie katabolizmowi i umożliwienie spalania tłuszczu. Zwiększa także wytrzymałość mięśni na wysiłek, przez co możemy ćwiczyć dłużej bez odczuwalnego bólu. Wraz z czasem stosowania preparatu zwiększy się więc nasza siła. Produkt oddziałuje na zahamowanie procesów katabolicznych, także u osób na diecie redukcyjnej. Możemy mieć więc pewność, iż nasze mięśnie nie ulegną rozkładowi. Mięśnie zostaną zachowane, a nieatrakcyjny tłuszcz zniknie.

Ibutamoren

Środek odpowiada za rozbudowanie mięśni w krótkim czasie. Umożliwia zwiększenie hormonu wzrostu, dzięki czemu dochodzi do wzrostu masy mięśniowej. Oddziałuje także na receptory trzustkowe oraz reguluje poziom glukozy we krwi. Ibutamoren nie pozwala na pojawienie się tak zwanych zakwasów. Produkt polecany jest osobom chodzącym na siłownię, którzy chcą podjąć się długich i intensywnych ćwiczeń. Produkt uniemożliwia także procesy kataboliczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *