Wstęp do SARM

Co to jest Sarm ?

SARM to nic innego jak selektywny modulator receptorów androgenowych. Tak naprawdę są to  grupy pewnych substancji chemicznych które łączą się z naszymi receptorami, co skutkuje reakcją w naszym organizmie.

Sarm-y zostały wynalezione już w latach 90, jednak jak wiadomo żeby ujrzały światło dzienne musiało minąć trochę czasu na badania , pierwsze testy były zaskakujące , rewelacyjne efekty w postaci  widocznego wzrostu tkanki mięśniowej oraz co chyba najważniejsze , sarmy działają przeciwdziałaniu rozrostu prostaty, także jest to ta kluczowa różnica pomiędzy SARMsterydami anabolicznymi. Dzięki tym cechą zostały wprowadzone one do medycyny jako alternatywa do popularnych od lat sterydów. Sarmy stosowane są przy chorobach które mocno niszczą nasz organizm np: zaniki mięśni , nowotwory, itp.

Rodzaje SARM ?

Tak naprawdę na chwile obecną nie ma oficjalnego podziału SARM , na grupy o konkretnym działaniu. Jednak praktyka stosowania , pokazała że możemy je podzielić na umowny zakres ich stymulacji. Dużo możemy dowiedzieć się na opakowaniach produktów , ale również na naszej stronie sarms.pl
– wzrost masy mięśniowej: Rad-140, LGD-4033, Andarine S4

– przyrost siły: MK2866 (Ostarine)

– rekompozycja ciała i redukcja : SR-9009, GW-1516, MK-677

 

Czy SARM jest podobny do sterydów ?

Zdecydowanie Nie ! Sarm to selektywne modulatory receptorów androgenowych , w działaniu są bardzo zbliżone do sterydów , jednak nie mają takich skutków ubocznych związanych na przykład  z rozrostem prostaty.

Najważniejsze korzyści z SARM:

– Nie konwertują do estrogenu , także unikamy retencji wody i ryzyka ginekomastii.

Sarm jest w postaci kapsułek lub tabletek, także mamy komfort podania.

Nie posiadają grupy metylowej – czyli nie ma ryzyka uszkodzenia wątroby.

– Nie blokuje układu HPTA , ewentualnie może mieć znikome oddziaływanie.

– Legalny zakup , jak i posiadanie!

– Stosując SARM nie ma możliwości powstania DHT.

Możliwe skutki uboczne

Jak bym miał już na biurku SARM i sterydy , to porównując na większy plus zasługują te pierwsze, zwłaszcza kiedy patrzymy na efekty uboczne. Jeśli chodzi o  SARM to może on minimalnie podnieść wyniki prób wątrobowych, jednak nie są one tak toksyczne jak sterydy , bo nie posiadają grupy metylowej. Nasze organy jak nerki ,wątroba, czy układ pokarmowy nie są tak mocno obciążone jak w przypadku stosowania sterydów. Kiedy stosujemy SARM na pewno nie wystąpią takie skutki uboczne jak choćby przy stosowaniu SAA , tu często pojawiają się takie opinie jak :

-trądzik,

-nadciśnienie tętnicze

-możliwa nieznaczna retencja wody

-możliwe problemy gastryczne

-łysienie

i wiele innych bardziej groźniejszych w zależności od cyklu sterydowego.

Dawkowanie Sarm

Zazwyczaj na każdym opakowaniu jest podana dokładna doza poszczególnych produktów , strona sarms.pl postanowiła trochę bardziej ten temat rozwinąć , i więcej informacji znajdziemy w tym artykule , gdzie nasi specjaliści opisali dawkowanie w praktyce.

Sklep SARM

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą gdzie znajdziemy SARM najwyższej jakości , w atrakcyjnej cenie.

Zapraszamy na sarms.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *