Zalety suplementacji Ibutamorenu

Mesylan Ibutamorenu jest suplementem, którego właściwości wzbudzają wiele kontrowersji.

Na forach dyskusyjnych i debatach nie milkną spekulacje na jego temat, a wiele ludzi poddaje wątpliwości jego rzekome działanie zdrowotne. Prawdopodobnie teorii dotyczących stosowania tego suplementu jest więcej niż przeprowadzonych badań naukowych. Jednak badania potwierdzają liczne korzyści płynące ze stosowania Ibutamorenu, który podwyższa poziom hormonu wzrostu i IGF-1. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie korzyści płyną z suplementacji Ibutamorenu, jak środek może pomóc Ci zbudować wymarzoną sylwetkę i… czy faktycznie jest w stanie wyleczyć kaca! 

sarm-sarms-sklep-online-polska

Podstawowe informacje

 

Temat Ibutamorenu jest często poruszany w dyskusjach na forach internetowych, ze względu na jego zdolność budowania masy mięśniowej. Jest dostępny bez recepty, dlatego często stosują go osoby pragnące zwiększyć poziom hormonu wzrostu. Mimo to, wyniki badań klinicznych tej substancji, dostarczają stosunkowo niewiele informacji. Poniższy tekst przedstawia właściwości Ibutamorenu, których działanie zostało poparte badaniami naukowymi.

Ibutamoren (znany również jako mesylan ibutamorenu lub MK-677) wspiera wydzielanie hormonu wzrostu (GH) i zwiększa insulinopodobny czynnik wzrostu (IGF-1) – ten fakt nie podlega dyskusji. Ibutamoren podnosi poziom hormonu wzrostu, naśladując działanie hormonu greliny (GHSR) i łącząc się z jednym z jej receptorów, znajdującym się w mózgu. Aktywowany GHSR stymuluje wydzielanie hormonu wzrostu. GHSR znajduje się w tych obszarach mózgu, które odpowiadają za apetyt, uczucie przyjemności, nastrój, rytmy biologiczne, pamięć i funkcje poznawcze, dlatego też i Ibutamoren może wpływać na te funkcje. Dotychczas przeprowadzone badania kliniczne wskazują, że Ibutamoren, podobnie jak grelina, ma korzystny wpływ na pragnienia naszego żołądka.

Jedną z zalet Ibutamorenu jest fakt, że podnosi on poziom hormonu wzrostu, przy niewielkim wzroście poziomu innych hormonów takich jak np. kortyzol, bez dodatkowej ingerencji w gospodarkę hormonalną człowieka. Kortyzol niekorzystnie wypływa na nasz układ odpornościowy i spowalnia proces gojenia się ran. Powoduje także trudności z uczeniem się i zapamiętywaniem. W większości przypadków w naszym życiu, podwyższony poziom tego hormonu działa więc przeciwko nam.

Zalety suplementacji Ibutamorenu

1) Ibutamoren wspomaga budowę masy mięśniowej

Ibutamoren jest powszechnie stosowany jako substancja anaboliczna, mająca na celu przyrost beztłuszczowej masy ciała, budowanie pełniejszych i silniejszych mięśni, przyczyniając się tym samym do poprawy stanu zdrowia układu mięśniowo-szkieletowego. W postaci doustnej można go przyjmować raz dziennie. Ibutamoren zwiększa poziom hormonu wzrostu IGF-1. Jak już wspomniano, zarówno hormon wzrostu, jak i IGF-1, zwiększają masę mięśniową, wzmacniają siłę mięśni i redukują poziom tkanki tłuszczowej. Badanie przeprowadzone na 24 otyłych mężczyznach wykazało, że dwumiesięczna suplementacja Ibutamorenu (DB-RCT) zwiększyła beztłuszczową masę ciała i poprawiła przemianę materii (BMR) badanych.

2) Ibutamoren zapobiega ubytkowi masy mięśniowej

Badanie (DB-RCT) przeprowadzone na ośmiu zdrowych ochotnikach dowiodło, że suplementacja Ibutamorenu cofnęła proces zanikania mięśni, spowodowanego dietą ubogą w białko. U 123 starszych pacjentów ze złamaną szyjką kości udowej, Ibutamoren poprawił szybkość poruszania się, wzmocnił siłę ich mięśni i zmniejszył ryzyko występowania złamań. 

3) Ibutamoren zwiększa gęstość kości

Hormon wzrostu (GH) usprawnia wchłanianie minerałów, obrót kostny i tym samym zwiększa gęstość kości. Jednak ze względu na zwiększony obrót kostny u pacjentów leczonych hormonem wzrostu, gęstość kości może początkowo zmniejszyć się przed wzrostem. Zasadniczo potrzeba powyżej roku czasu, aby dostrzec statystycznie występujący wzrost gęstości kości. U 24 zdrowych, otyłych mężczyzn Ibutamoren zwiększył gęstość tkanek kostnych (DB-RCT). Badania wykazały, że u 187 starszych osób dorosłych (w wieku 65 lat i starszych) Ibutamoren był bodźcem, który wyzwolił proces tworzenia kości, mierzony poziomem osteokalcyny, i marker obrotu kości (3 DB-RCT). Jedno z badań (DB-RCT) wykazało, że u 292 kobiet po menopauzie, które stosowały Ibutamoren, zwiększyła się gęstość mineralna kości, co wzmocniło ich wytrzymałość i pomogło zapobiec rozwojowi osteoporozy.

4) Ibutamoren poprawia efektywność snu

Badanie (DB-PCT) wykazało, że zarówno u młodszych, jak i starszych osób, Ibutamoren poprawia jakość snu, niweluje oznaki zmęczenia fizycznego i psychicznego, a także wydłuża fazę snu REM (faza, w której występują szybkie ruchy gałek ocznych). Oprócz badań naukowych, na różnych forach internetowych pojawiło się wiele opinii dotyczących subiektywnej poprawy jakości i głębokości snu. Jak powszechnie wiadomo, brak snu przekłada się na obniżenie jakości naszego życia. Oddziaływuje zarówno nasze funkcjonowanie w pracy, jak i szkole. Dlatego tak istotne jest, aby zapewnić sobie jak najlepszy, najbardziej regenerujący sen.

5) Ibutamoren spowalnia proces starzenia się i wydłuża życie

Wydzielanie hormonu wzrostu (GH) i wytwarzanie masy mięśniowej maleje wraz z wiekiem. U badanych 65 starszych mężczyzn i kobiet (DB-RCT), którzy codziennie stosowali Ibutamirynę, zwiększył się poziom GH i IGF-1, bez wystąpienia poważnych skutków ubocznych. Faktem jest, że IGF-1 ma korzystny wpływ na długość naszego życia. Z kolei w innym badaniu z udziałem 24 otyłych mężczyzn (DB-RCT) Ibutamoren przywrócił do stanu pierwotnego profil hormonu wzrostu.

6) Ibutamoren ma działanie nootropowe

Niektórzy używają ibutamorenu jako środka nootropowego, mającego na celu poprawić funkcje poznawcze, ponieważ działa on na receptor greliny. Istnieją dwa pośrednie mechanizmy, dzięki którym Ibutamoren może poprawić funkcjonowanie mózgu:
– Ibutamoren zwiększa IGF-1, który poprawia pamięć i wspomaga proces uczenia się
– Ibutamoren zwiększa również długość snu (REM) i jego jakość. Jak powszechnie wiadomo, sen jest niezbędny do optymalizacji funkcji poznawczych. Jednakże, jedne z badań wskazało, że suplement nie wykazał skuteczności w spowalnianiu rozwoju choroby Alzheimera.

7) Ibutamoren wykazuje skuteczność w leczeniu niedoboru hormonu wzrostuIbutamoren może zwiększać poziom hormonu wzrostu, IGF-1 i IGFBP-3, u dzieci, u których występuje jego niedobór. Co więcej, efekty te osiąga się bez zmiany stężenia prolaktyny, glukozy, trijodotyroniny (T3), tyroksyny (T4), tyrotropiny, kortyzolu, a także insuliny. U ciężko chorych mężczyzn z niedoborem hormonu wzrostu Ibutamoren zwiększa IGF-1 i hormon wzrostu, bez istotnych zmian w stężeniu kortyzolu, prolaktyny i hormonach tarczycy. Odnotowano jednak zwiększony poziom stężenia insuliny i glukozy (DB-RCT).

8) Ibutamoren wspomaga regenerację tkanek i proces gojenia się ranHormon wzrostu wspomaga regenerację tkanek i proces gojenia się ran, dlatego Ibutamoren może być w tym wypadku równie skuteczny. Niestety fakt ten nie został dotychczas potwierdzony badaniami.

9) Ibutamoren może pomóc wyleczyć kaca!

 

Choć póki co brakuje na to dowodów naukowych, coraz częściej można przeczytać o zbawiennym wpływie Ibutamorenu na syndrom dnia poprzedniego, czyli tzw. kaca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *